BEAM Logistics Inc

Emel Müftüoğlu: Sezen Aksu Hovardayı bana gece kulübünün tuvaletinde hediye etti Haberler Magazin

“Abi şimdi diyelim kadın benim yanımda oturuyor, vol söylemezsen kalkar. Kalksa misal ortamda bir sürü orospu çocuğu oturuyor, onlar hele aran birileriyle bozuksa, belki adamın niyeti o değil ama gider oraya hovarda casino oturur diye düşünürsün, kalkmasın dersin. Kadın bunu bilir, garson senin aran kiminle bozuk bunu bilir, zaten garson dediğin adam orospu çocuğunun önde gideni, bir dönüm içinde kırk tazı yakalayamaz.

Türkiye’ye gelen turist sayısında İstanbul’u Antalya takip ediyor. Bodrum bu konuda yeni Türkiye destinasyonu olacak gibi. İstanbul’da uzun süre başarılı işlere, mekanlara imza attınız. Yemeiçme ve eğlence sektörleri sizce burada nasıl evrildi, şu an müşterinin zevk kriterlerini sizce neler belirliyor?

  • ◊ Senin de tıpkı Sezen gibi yeni yetenekler keşfetmede üstüne yok…
  • Uç bir benzetme yaparsam 2016 Hovarda klibini Terminator Genisys gibi düşünün.
  • İstediğim reaksiyonu alamayınca da, her beş dakikada bir “Ne oldu?

23 yıl İstanbul’da yeme içme ile uğraştım, şu anda İstanbul ne yazık ki Türkiye’nin ekonomisi ile doğru orantılı olarak aşağıya doğru bir ivmeyle ilerliyor. Umarım yakın zamanda sektör tekrar kendine gelir ve yine çok güzel mekanlar, konseptler görürüz İstanbul’da. Müzik ve parti odaklı farklı etkinlikler de düzenliyorsunuz, Londra’ya nasıl bir eğlence deneyimi getiriyor burası? Performans sergileyecek isimleri keşfetmek için nasıl bir yol izliyor, nasıl karar kılıyorsunuz? Hovarda, eğlence ve yeme içme için Londra’da bir alternatif destinasyon haline geldi.

HOVARDA (Kapak değişebilir) Kağıt Kapak – 3 Ocak 2017

Tabii ertesi gün gazetelerin manşetlerinde kendimi görünce çok ünlü olduğumu falan sanmıştım. Bende bir havalar bir havalar hiç sorma, bakkala gittiğimde herif suratıma bön bön bakınca “Bu adam nasıl beni tanımaz” diye cinnet geçiriyordum. Gel gör ki tıpkı bugünkü yarışma programlarında olduğu gibi birkaç gün sonra, müzik piyasasından ne arayan ne de soran kaldı…◊ Bu tip yarışmalar gençlere karşılığı olmayan ümitler mi veriyor demek istiyorsun? – Sana vaat edilen hayaller gerçekleşmeyince, psikolojin altüst oluyor resmen. – Sezen Aksu’yla ilk kez o yarışmada karşılaştım. ◊ Ve hemen kankaya bağladınız…- Yok ayol daha dur!

Hovarda ÂlemiTaşrada Eğlence ve Erkeklik

Erkekliğin inşasında, gece hayatı ve eğlence kültürünün işlevini anlatıyor kitap. Kadın bedeni üzerinden ve parayla/harcamayla  “kanıtlanan” bir erkeklik performansının zengin –ve acıklı- bir tasviriyle karşılaşıyoruz. Onların bu erkeklik inşasındaki rolleri yanında, kendi stratejileri var. Sadece konusuyla değil, çok yönlü ve ince bakışıyla da renkli bir çalışma. Annesinin ilk klibinde 10 yaşındayken oynayan Çağrı Müftüoğlu bu kez genç bir kız olarak izleyici karşısına çıkıyor…

Hovarda kelimesini araştıranlar, bu sözcüğün kökeninin nereden geldiğini ve kaç anlama sahip olduğunu merak ediyor. Pek çok kişi tarafından aratılan Hovarda kelimesi ne demek sorusunun cevabını haberimizde paylaştık. İşte, TDK’ya göre Hovarda kelimesinin anlamı ve kökenine ilişkin merak edilenler… Deniz Akel’in yönetmenliğini üstlendiği 1995 yapımı Hovarda klibi yeniden çekildi. Onca yılın ardından aynı kadroyla yeniden çekilen klibi çekilen Hovarda şarkısı Emel Müftüoğlu’nun Sezen Aksu’dan aldığı ilk şarkı.

Sonra günümüze geliriz ve Hovarda klibi 2015’in sonlarına doğru Beykoz’da yeniden çekilir. Lâkin önemli olan, hatalarının üzerine sünger çekerek hayatı, acısıyla tatlısıyla yaşayabilmektir. Mahallede ‘Muhteşem Dörtlü’ diye bilinen delikanlılar… Her birinin keyifli, sıcacık hikayesi ve gönüllerinde yeşeren sevdalarının nakış nakış işlenmesine şahit olacaksınız.